Výmena rozvodov

Výmena rozvodov

>

Výmena rozvodov je potrebná najčastejšie ak dôjde k ich poškodeniu vytekajúcou naftou, olejom alebo ich opotrebenie. Často tiež dochádza k pretrhnutiu rozvodového remeňa v dôsledku poškodenia nejakého vnútorného príslušenstva motora - drážkového remeňa, ktorý poháňa alternátor. V našom autoservise nájdete množstvo kvalitných výrobcov rozvodov za výborne ceny.

Rozvody u automobilov rozdeľujeme do dvoch hlavných skupín :

1) remeňové rozvody - Hlavnou časťou prenosu pohybu je rozvodový remeň . Tieto rozvodové sady by sa mali meniť od 60 000km - 210 000km . podľa typu motora. Zvyčajne tieto rozvodové sady bývajú lacnejšie ako reťazové . Hlavné časti tejto rozvodovej sady bývajú : napínacia kladka ozubeného remeňa , vodiaca kladka ozubeného remeňa alebo obehová kladka, rozvodový remeň, vodné čerpadlo ak zasahuje do rozvodov.  

2) reťazové rozvody - Hlavnou časťou prenosu pohybu je rozvodová reťaz . Zvyčajne tieto rozvody využíva automobilka BMW . Ikeď mnoho majiteľov , ktorý majú v aute rozvody reťazové sa domnievajú, že ich netreba meniť  nieje to celkom pravda aj rozvodová reťaz sa časom roztiahne a môže dôjsť k preskočeniu . Tieto rozvodové sady sú zvyčajne náročnejšie na výmenu a taktieč aj drahšie. Mali by sa meniť každych 200 000km alebo podľa stavu rozvodovej reťazeHlavné časti tejto rozvodovej sady bývajú : napínak reťaze (napínač reťaze) , rozvodová reťaz, vodiace lišty reťaze , klzné vedenie, tesnenia a iné

 

Kedy je potrebné vymeniť rozvody?

Intervaly výmeny remeňa sa pri rôznych motoroch výrazne líšia, rozpätie sa pohybuje medzi 60 000 až 240 000 najazdenými kilometrami. K limitu prejdenej vzdialenosti pritom pristupuje aj časové obmedzenie, keďže remeň sa s vekom stáva tvrdší a krehkejší. Tu je obvyklá hranica päť až sedem rokov.

OBJEDNAJTE SA